Pierwszy wynajem kampera

Pierwszy wynajem kampera

Przed pierwszym wynajmem należy przede wszystkim wybrać wypożyczalnię, która sprosta Państwa wymaganiom. Trzeba sprawdzić jakie są dodatkowe opłaty, czy kampery mają pełne ubezpieczenie, czy są sprawne i przygotowane do dalekich podróży. 
W Rodeo Campers wszystkie kampery są na bieżąco serwisowane, mają ubezpieczenie OC, AC, Assistance i zieloną kartę w razie wyjazdu poza terytorium Unii Europejskiej. W okresie zimowym samochody są wyposażone w o specjalne płyny, opony zimowe i łańcuchy. 
Rodeo Campers to przede wszystkim jasne zasady najmu - brak ukrytych kosztów, bezproblemowy zwrot kaucji i bogate wyposażenie. Każdy kamper przez nas przygotowany do wynajmu, poza standardowym wyposażeniem zabudowy, ma bagażnik na rowery, klimatyzację szoferki oraz dodatkowo mocną klimę dachową części mieszkalnej. Każdy kamper ma markizę zewnętrzną. Klienci dostają w cenie najmu krzesła turystyczne, stolik, przedłużacze potrzebne do podłączenia do prądu na kempingu, wąż do napełniania wody czy najazdy do wypoziomowania kampera. Wszystkie opisane powyżej rzeczy wydają się oczywiste, ale wiemy, że są wypożyczalnie kamperów, które w zimie wydają samochody na letnich oponach. Zdarzają się nawet wypożyczalnie, w których samochody nie mają ubezpieczenia autocasco. Często też przed wynajmem klienci nie są informowani o wszystkich kosztach. 

Kiedy rezerwować kampera? 
Wszystko zależy od tego kiedy zamierzają Państwo wybrać się w podróż. Jeśli w wakacje najlepiej zarezerwować kampera kilka miesięcy przed wyjazdem. Pozwoli to na wybór kampera odpowiedniego do potrzeb wyjazdu. Im bliżej lata tym mniejsza dostępność. Z dużym wyprzedzeniem należy rezerwować terminy na zimowe ferie, majówkę czy Sylwestra. Poza sezonem ruch w wypożyczalniach jest mniejszy także można szukać kampera nawet na ostatnią chwilę. 

Następnym krokiem jest wybór kampera, który będzie dla Państwa odpowiedni. W wypożyczalni Rodeo Campers mamy dwa najczęściej wybierane rodzaje kamperów - półintegrę i alkowę. Rodzaje kamperów: generalnie kampery można podzielić na cztery grupy:

Campervan 
Najmniejsze kampery zrobione z busów. Mogą nimi podróżować, w zależności od wersji, dwie, trzy lub cztery osoby. Największą zaletą i zarazem wadą są wymiary samochodu. W środku miejsca jest mniej niż w innych rodzajach kamperów. Campervany są węższe i krótsze dzięki czemu łatwiej zaparkować na miejscach parkingowych, są też lepsze w prowadzeniu i oszczędniejsze. 

Półintegra 
To zdecydowanie najpopularniejsze kampery. Z przodu wyglądają jak zwykłe busy, z tyłu i nad kabiną dołączona jest zabudowa. W zależności od wersji mogą nimi podróżować od dwóch do pięciu osób (zazwyczaj są cztero lub pięcioosobowe). W Rodeo Campers mamy kampera Adria Matrix 670 sc - to najlepiej sprzedający się model kampera w skandynawii, widoczny na zdjęciu obok) dla pięciu osób. W samochodach tego typu zazwyczaj są dwa podwójne łóżka, jedno z tyłu, jedno opuszczane na środku. Dodatkowo można przekształcić jadalnię w piąte łóżko.

Alkowa 
Rodzaj kamperów bardzo zbliżony do półintegry cechujący się dodatkowym łóżkiem nad kabiną (szoferką). Są wyższe i zazwyczaj są homologowane na pięć lub sześć osób. W naszej wypożyczalni dostępne są dwa kampery tego typu, oba sześcioosobowe Sunlight A68 oraz Adria Coral XL 600 dp. Wysokość tego typu kamperów to 310-320cm.

Integra 
Kampery w pełni zintegrowane oferują najwięcej miejsca w środku. Szerszy przód niż w pozostałych pojazdach pozwala na umieszczenie łóżka podwójnego nad przednimi siedzeniami. Integry są zazwyczaj czteroosobowe. 

Po wybraniu kampera i załatwieniu wszystkich formalności czas wybrać się w podróż...
Copyright ©2020 Rodeo Campers, All Rights Reserved.