Podróże kamperem dalekie i bliskie

Czwartek, Styczeń 7, 2021, 19:27

Relacja z podróży naszych klientów. Czas trwania 4 dni, przejechane zostało 900km.

Nowy rok postanowiliśmy przywitać w Zakopanem. W podróż wybraliśmy się kamperem zimowym Adria Matrix 670 SC Axess oczywiście wynajętym w Rodeo Campers.

Do Zakopanego dotarliśmy koło północy, na pierwszą nocy wybraliśmy parking przy ulicy Bronisława Czech niedaleko skoczni. Lekko padający śnieg i zimowa aura nakłoniła nas jeszcze do krótkiego spaceru. 

Rano przejechaliśmy kamperem na parking płatny pod Gubałówką. Cena 60zł za 24h. Miejsce nie najpiękniejsze, ale lokalizacja bardzo dobra. Pomimo obostrzeń związanych z Covid-19 kolejka na Gubałówkę była czynna. Pomimo mgły postanowiliśmy wjechać na górę i pojeździć z dziećmi na sankach.

Po powrocie postanowiliśmy cos zjeść. Obiad zrobiliśmy w kamperze, który ma fajną kuchnie, trzy palniki, okap, duża lodówka.

Popołudniu obowiązkowy spacer po Krupówkach, grzaniec galicyjski małe zakupy i można czekać na północ i fajerwerki. Nowy Rok przywitaliśmy pod Gubałówką.

Pierwszego stycznia rano wybraliśmy się na spacer do parku przy Alei 3-go Maja, gdzie na górce dzieciaki pojeździły na sankach. Później pojechaliśmy kamperem na Butorowy Wierch gdzie na parkingu za 20zł można zostać na noc.

Na miejscu spacerkiem doszliśmy do szczytu Gubałówki po drodze robiąc drobne zakupy. Pogoda tego dnia dopisała i mięliśmy widok z jednej strony na Tarty z drugiej na Babią Górę. Wieczór spędziliśmy w kamperze z widokiem na Tatry.

 

Drugiego stycznia zjechaliśmy do Zakopanego na Camper Park Olimp na ul. Piłsudskiego, gdzie można zrzucić szara wodę i napełnić czystą. Miejsc bardzo fajne, blisko skoczni Wielka Krokiew. Opłata 30zł za kampera i 10zł za osobę wydaję się bardzo uczciwa.

Z dziećmi udaliśmy się do mini zoo, które mieści się kilkaset metrów od naszego kampera. Później spacer, Krupówki, grzaniec i dzień minął.

Rano jeszcze spacer wzdłuż ulicy Czecha, małe zakupy, obiad na wynos z restauracji Tunel i powrót do domu.

Kamper, który wynajęliśmy Adria Matrix 670 SC Axess dla naszej czwórki był idealnym wyborem. Z tyłu zamykana sypialnia, nad salonem opuszczane podwójne łóżko. Poza tym bardzo dobre ogrzewanie, dwie butle, których przez cztery dni nie zużyliśmy. Śmiało polecam, ale następnym razem wynajmiemy innego kampera od Rodeo Campers, żebyśmy mieli porównanie.

 


Tomek napisał(a):
Niedziela, Październik 10, 2021, 17:21
Jeszcze nie spędzałem Sylwka w camperze. Jak widać wszystko przede mną.
(*) Pola obowiązkowe
Copyright ©2020 Rodeo Campers, All Rights Reserved.